LithuanianLtPolishPLEnglish (UK)
logo new cut

NEW CUT Spawanie Robotem.jpg

 

Dane Techniczne


  • Ładowność 16 kg
  • Dodatkowa ładowność 10 kg
  • Obrys do 1610 mm
  • Liczba osi 6
  • Powtarzalność <± 0,05 mm
  • Waga 235 kg
  • Położenia podłoga, sufit
  • Kontroler KR C2

tru30306

 

Opis


Ze względu na wszechstronność i elastyczność, KR 16-2 można zastosować zarówno do prac w przemyśle samochodowym jak i pozostałych gałęziach gospodarki.

"Najważniejszym elementem, o którym należy w tym kontekście powiedzieć, jest efektywny współczynnik wykorzystania łuku elektrycznego. Jest to stosunek czasu jarzenia się łuku do całkowitego czasu potrzebnego na wykonanie wszystkich spoin. Przyjęto, że im współczynnik ma większą wartość, tym proces spawania przeprowadzany jest bardziej efektywnie.

Szacuje się, że w przypadku spawania ręcznego współczynnik ten wynosi około 20%, natomiast w przypadku spawania z wykorzystaniem robota przemysłowego nawet 70%. Różnica jest konsekwencją sposobu spawania.

W przypadku spawania ręcznego spoina wykonywana jest w odcinkach o długości od kilku centymetrów do około 0,5 metra. Wynika to z konieczności zmiany pozycji spawacza względem spawanego detalu oraz z faktu, że spawacz od czasu do czasu odpoczywa.

Natomiast w przypadku spawania z wykorzystaniem robota spoina wykonywana jest na całej długości w sposób nieprzerwany.

W przypadku zrobotyzowanego spawania istnieje możliwość zastosowania wyrafinowanych procesów spawalniczych, które pozwalają uzyskiwać prędkości spawania nawet na poziomie 2 m/min. Taka prędkość jest nie osiągalna dla spawacza, który spawając ręcznie może zbliżyć się do prędkości około 0,6 m/min.

tru30306

Należy również zwrócić uwagę na możliwość kontroli procesu spawania, którą dają systemy zrobotyzowane. W przypadku gdy aplikacja łączy technologię KUKA Robotics w zakresie robota przemysłowego, z technologią Fronius w zakresie źródła spawalniczego, mamy możliwość korzystania z dodatkowych funkcji, będących efektem współpracy pomiędzy tymi firmami.

Chodzi o dwukierunkowy sposób wymiany danych pomiędzy robotem i źródłem spawalniczym.

Co istotne, wymienione wyżej procesy spawania zapewniają ogromną redukcję odprysków dla całego zakresu prądowego od 40 do 450 Ar, co bardzo poważnie eliminuje konieczność czyszczenia po spawaniu.


 
 

tru30306

Opis:


TPS 5000 jest w pełni cyfrowym, sterowanym mikroprocesorem i cyfrowo regulowany GMA źródłem prądu CMT oraz pulsującego i ciągłego MIG/MAG.

Absolutna perfekcja w spawaniu, powtarzalność procesów.

TPS został zoptymalizowany i zaprogramowany aż do ostatniego szczegółu.

Idealny efekt spawania jest dostępny za każdym razem w tej samej najwyższej jakości.robot1robot2robot3

Contact:    Tel: +48 22 8580348      Fax: +48 22 6425409   e-mail address: newcut@newcut.pl                                          HOME PAGE